STIRLINGA DZINĒJU KONSTRUĒŠANAS KONKURSS

Darbnīcas mērķis ir interaktīvā veidā darbojoties iepazīstināt jauniešus ar Stirlinga dzinēju, tā darbības principiem, praktisko izmantošanu. Dalībniekiem (jauniešiem) tiks iedots Stirlinga dzinēja detaļu komplekts, kurš būs jāsakomplektē un jāiedarbina. Pieredzējušie izgudrotāji palīdzēs izskaidrot darbības principus un iedarbināt dzinējus gadījumā, ja tiek konstatēti kādi trūkumi, kādēļ dzinēji nav iedarbināmi.

Dalībniekiem, kuri būs reģistrējušies, tiks izdalīti detaļu komplekti Stirlinga dzinēja modeļa veidošanai un dienas gaitā piedalīties konkursā, kur dzinējs būs jāiedarbina.

Konkurss tiks organizēts katru dienu (10. un 11. oktobrī) 5 skolnieku komandām.

Sacensības sākas ar to, ka 5 komandas, kuras tajā dienā reģistrējušās dalībai, reizē atver saņemtos Stirlinga dzinēju komplektus, kuri jāsaliek atbilstoši instrukcijai 1,5 stundu laikā. Būvniecības laikā var izmantot video instrukciju, kā arī pieredzējušo izgudrotāju padomu. Pēc 1,5 stundām notiek uzbūvēto dzinēju konkurss – to iedarbināšana.

Uzvarētājs saņem balvu un patur izveidoto Stirlinga dzinēju, pārējie dalībnieki atdod atpakaļ organizatoriem turpmākai izmantošanai. Uzvarētāju noteiks pieredzējušo izgudrotāju žūrija.

Piektdien, 10. oktobrī, starts dzinēju veidošanai tiek dots pl. 13:00 un iedarbināšanas konkursam – 14:30.

Sestdien, 11. oktobrī, starts dzinēju veidošanai tiek dots pl. 11:00 un konkursam – 12:30.

Lai pasākumā uzņemtu pēc iespējas vairāk ieinteresēto skolu, ir ierobežots komandu skaits no vienas skolas – ne vairāk kā 1 komanda, katrā komandā 2-4 skolnieki.