EKSPERIMENTU UN IZGUDROJUMU FESTIVĀLS DARI PATS

17. augustā Rīgas svētku ietvaros ģimenes ar bērniem aicinātas uz izgudrojumu festivālu “Dari pats”, lai praktiskās darbnīcās ar zinātnes un mākslas eksperimentu palīdzību iedzīvinātu do it yoursef iemaņu nozīmi pilsētvides un vides kā tādas, un personīgās garīgās telpas attīstībā.

Visas dienas garumā būsiet aicināti uz bezmaksas praktiskām un radošām darbnīcām un izstādēm. Paralēli uz brīvdabas skatuves norisināsies dzīvās mūzikas koncerti, dziesmas, dejas un radiovadāmo lidmodeļu paraugdemonstrējumu šovs.

“Dari pats!” ietvaros bērniem visas dienas garumā būs iespēja darboties dažādās darbnīcās:

No plkst. 10:00 līdz 18:00 darbosies interneta žurnāla “Satori” un izdevniecības “Liels un mazs” sarūpētās audiodušas, kurās dienu sākt svaigu dzejas, prozas un sapņu audio šalti. Kalnciema kvartāla bedrē būs apskatāma skaistāko un interesantāko radio vadāmo lidmodeļu izstāde, bet līdz plkst. 16:00 Brūnās mājas zālē būs iespēja pašiem iesaistīties “Alfrēda modelisma skolas” lidmodelisma darbnīcā.

No plkst. 11:00 līdz 17:00 darbosies Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes nodaļas fizikas un ķīmijas eksperimentu darbnīcas, kurās bērniem beidzot tiks dota atļauja savārīt ziepes ķīmijas darbnīcā un radīt pašiem savu uzvelkamo “propellermobīli” fizikas darbnīcā. Kalnciema kvartāla teritorijā LKA Latvijas Kultūras koledžas audzēkņi aicinās veidot teātra scenogrāfijas elementus papjē-mašē tehnikā.

No plkst. 12:00 līdz 17:00 “Viktora vēstules” aicinās izliet savu īpašo papīru, iegūstot piemiņu no Rīgas svētkiem Kalnciema kvartālā. Līdz plkst. 14:00 pie tūrisma tīkla “Bolderāja” stenda jūs aicinās uz Rīgas stāstu radīšanu ar seno zīmogu palīdzību.

No plkst. 14:00 līdz 18:00 varēs darboties mūziķa Anda Retējuma netradicionālo mūzikas instrumentu darbnīcā, riņķu dejotājas animācijas darbnīcā pašiem apgūstot dejas ar riņķiem, kā arī bērnu radoši attīstošās studijas “Anneles pļavas” animācijas filmiņu radīšanā par pilsētas tēmu (pēc pasākuma norises animācijas filmiņas tiks samontētas un publiskotas).

Uz brīvdabas skatuves:
• Plkst. 11.00 uzstāsies bērnu vokālā studija “Aprīļa pilieni”,
• Plkst. 12.00 un 15.00 notiks “Unlimited RC” radio vadāmo lidmodeļu šovs un lidojumu paraugdemonstrējumi,
• Plkst. 13.00 Anda Retējuma grupas netradicionālo instrumentu mūzikas koncerts,
• Plkst. 14.00 “Voodooflame” dejas ar riņķiem,
• Plkst. 15.30 Bērnu akadēmijas “Capoeira” priekšnesums,
• Plkst. 16.00 deju studijas “Ritms” uzstāšanās,
• Ap plkst. 16:30 “Voodooflame” animācijas darbnīcas dalībnieku uzstāšanās
• Visas dienas garumā spēlēs jaunais dīdžejs Nikita Mylukin.

Pasākums noris ar Rīgas domes atbalstu.

Savukārt sestdien, 16. augusta Rīdzinieku tirdziņā liksim kopā to produkciju, kas būtu īstena pilsētnieka “survival kit” jeb izdzīvošanas komplektā, ja vien tāds jebkad tiktu sastādīts. Tie būs izdzīvošanas rīki, kas atvieglo un uzlabo cilvēka dzīvi pilsētas “džungļu likumu” dzīvē. Viss izdzīvošanai pilsētā būs atrodams Kalnciema kvartāla teritorijā no plkst. 10:00 līdz 16:00. Paralēli būs iegādājami ierastie zemnieku un amatnieku labumi, gatavojoties svētku svinībām un mielastam.